Sylwestrowe trendy makijażowe

Święta Bożego Narodzenia już za nami, kolejną ważną datą, na którą z niecierpliwością czeka większość z nas jest 31 grudnia – sylwester. Makijaż sylwestrowy stanowi niewątpliwie dopełnienie kobiecej kreacji, zwłaszcza jeśli wybieramy się na bal lub inną imprezę taneczną. Dzisiejszy wpis dotyczył będzie właśnie makijażu sylwestrowego, prześledzimy wskazówki jak się do niego przygotować oraz najpopularniejsze trendy  tego sezonu.

Wizażyści radzą, aby na kilka godzin przed wielką imprezą, zrelaksować się w ciepłej kąpieli z dodatkiem olejków zapachowych.
Przed nałożeniem makijażu niezbędne jest również dokładne oczyszczenie twarzy oraz jej nawilżenie za pomocą odpowiedniej maseczki
oraz kremu. Nie radzimy na ostatnią chwilę testowania nowych produktów, gdyż mogą one wywołać niepożądane reakcje alergiczne.

Specjaliści zalecają, aby makijaż sylwestrowy był nieco bardziej wyrazistszy i mocniejszy od tego, jaki wykonujemy na co dzień. Dopełnieniem stylizacji będą zadbane i ładnie pomalowane paznokcie i dodatki, których odcień powinien współgrać ze szminką i barwą kreacji. Na koniec wystarczy skropić się ulubionymi perfumami i wyruszyć w poszukiwaniu niezapomnianych przeżyć.

PODSTAWOWE TRENDY

Trendy w makijażu na sylwester 2017/2018 tradycyjnie powtarzają wiele ze znanych już motywów.Wciąż obowiązują trendy z sezonu jesienno-zimowego, możemy jednak spróbować wykonać je w bardziej odważny sposób. Do łask wracają błysk, brokat, metaliczne makijaże w barwach srebra czy złota. Tym razem brokat i świecidełka możemy nanosić w okolice dolnej powieki, a także poniżej,
aż na kości policzkowe i policzki tworząc fantazyjne wzory.

brokatCiekawym akcentem wyróżniającym naszą stylizację, mogą bardzo mocno wydłużone i podkreślone rzęsy, przypominające nieco makijaż Twiggy z lat 60. XX wieku.

twiggyWciąż trendy pozostaje smoky eye, w tradycyjnym kolorze czerni, grafitu, ciemnej zieleni i fioletu. Możemy spodziewać się również makijaży stylizowanych na gotyckie, a więc takie, które charakteryzuje nieskazitelna, porcelanowa cera z mocno podkreślonymi oczami i ustami
w głębokich, ciemnych kolorach, od krwistej wiśni aż po fiolety i granaty niemal wpadające w czerń.
Inne, oryginalne odcienie ust to intensywne kolory neonowe, jagodowe i satynowe.

gotOdważnym paniom polecamy modny ostatnio, tak zwany tribal make-up, czyli makijaż nawiązujący do plemiennych tradycji malowania twarzy. Wykorzystuje się w nim przede wszystkim żywe i wyraziste kolory, od czerwieni i żółcieni po turkus, a nawet biel.

tribalWśród trendów nie zabraknie geometrycznego makijażu oczu, wykorzystującego często znaną już z pokazów mody na obecny sezon kreskę narysowaną wysoko na górnej powiece, a nie – jak dotąd – tuż przy linii rzęs.

kreska

Dodaj komentarz