Jak aplikować sztuczne rzęsy?

Dzisiejszy wpis kolejny raz dotyczył będzie rzęs, tym razem jednak sztucznych, ponieważ są one powszechnie wykorzystywane nawet przez osoby nie zajmujące się makijażem profesjonalnie. Sztuczne rzęsy szybko i efektownie podkreślają nasze spojrzenie, oczy wydają się większe i bardziej zalotne. Jednak aplikacja rzęs nie jest łatwa i z początku może sprawiać pewne trudności, dziś podpowiemy jak najszybciej się jej nauczyć.

Aplikacja rzęs

baf63b39b530435d6c187f768f681996

By rzęsy wyglądały naturalnie, przed ich założeniem warto czarnym lub brązowym eyelinerem przyciemnić linię tuż nad górną powieką.
Naturalne rzęsy należy dokładnie wytuszować, uważając jednak, by nie były posklejane i nie miały grudek. Dla bardziej naturalnego efektu można też dzień wcześniej zrobić henne by rzęsy zostały nie pomalowane.

Sztuczne rzęsy najlepiej wyjmować z opakowania pęsetą, delikatnie by nie wyrwać włosków.

Pamiętaj, że rzęsy nie są dopasowane idealnie do Twoim oczu, dlatego przed przyklejeniem należy „przymierzyć”, czy długość paska jest odpowiednia i czy same rzęsy nie wymagają skrócenia. W wypadku przycinania, należy przyciąć je od strony zewnętrznej, czyli tej, po której pasek wystaje poza linię oka. Rzęsy powinny zaczynać się ok. 1-2 mm przed krawędzią tęczówki od strony wewnętrznej i kończyć nie idealnie w zewnętrznym kąciku, a nieco przed nim (ok. 1-2 mm). W ten sposób unikniemy niewygody podczas mrugania.
Gdy już dostosujemy długość rzęs, na pasek należy zaaplikować odrobinę kleju,
a następnie odczekać ok. 30-50 sekund, aż odrobinę przyschnie. Sztuczne rzęsy należy przytwierdzić jak najbliżej linii naturalnych i lekko docisnąć.
Nierówności i luki możemy wyrównać czarnym eyelinerem.

Kępki sztucznych rzęs

Jeśli zależy Nam na bardziej naturalnym efekcie warto zastosować nieco bardziej wymagającą, ale równie efektowną metodę polegającą
na przyklejeniu na linii rzęs sztucznych kępek, które należy złapać pęsetą
i zamoczyć końcówkę w kleju, a następnie umieścić pomiędzy naturalnymi rzęsami.

Zdejmowanie rzęs/kępek

Klej użyty do przyklejenia sztucznych rzęs powinien stać się lekko gumowaty
i elastyczny, dzięki czemu łatwo odkleja się od skóry. Paznokciem lub pęsetą należy podważyć zewnętrzną krawędź paska, na którym są przymocowane rzęsy
i delikatnie oderwać go w kierunku do wnętrza oka. Pozostałości kleju łatwo usuniemy mleczkiem kosmetycznym, płynem dwufazowym lub oliwką. Pamiętajmy jednak, żeby nie trzeć pozostałości kleju. Wacik nasączony płynem do demakijażu lub preparatem profesjonalnym należy przyłożyć do powieki i przyciskać lekko tak długo, aż klej się rozpuści. Jeśli użyłyśmy zbyt dużo kleju i rzęsy nie chcą się odkleić, warto posmarować je odrobiną wazeliny.
W żadnym razie nie wolno ciągnąć ich na siłę, ponieważ przy okazji możemy wyrwać swoje własne rzęsy.

Czy sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku?

Jak najbardziej! Wystarczy tylko po ich zdjęciu delikatnie usunąć pozostałości kleju. Ma ona postać gumowatą, więc najwygodniej będzie oderwać je pęsetą. Ważne, by pamiętać o zachowaniu oryginalnego pudełka – tylko w nim należy przechowywać rzęsy, by nie straciły odpowiedniego kształtu.

Czy doklejanie rzęs jest bezpieczne?

Osoby o wrażliwych oczach i skłonne do alergii powinny uważać, ponieważ zarówno klej, jak i same rzęsy mogą uczulać. Ponadto, jeśli rzęsy są słabe i skłonne do wypadania, przyklejenie sztucznych, nawet najlżejszych rzęs spowoduje dodatkowe obciążenie i w efekcie może doprowadzić do utraty włosków.

Dodaj komentarz