Domowe sposoby na uwodzicielskie rzęsy.

Temat rzęs wciąż jest na topie, pewnie każda z nas próbowała już metod na zagęszczanie rzęs albo przynajmniej doklejała kępki.
Długie i gęste rzęsy stanowią oprawę oczu oraz dopełnienie makijaży, trudno dziś wyobrazić sobie makijaż okolicznościowy bez sztucznych rzęs. Jednak takie zabiegi są często obciążające dla naszych oczu i mimo chwilowego efektu WOW potem odczuwamy ich skutki.
W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam kilka sprawdzonych metod, które w naturalny i bezinwazyjny sposób wzmocnią nasze rzęsy
w domowym zaciszu.

Cykl wzrostu włosa trwa kilka miesięcy (2-4 miesiące) i dzieli się na 3 podstawowe fazy: anagen, katagen i telogen. Rzęsy osiągają długość 8-12 mm w liczbie 150-250 na górnej powiece i 6-8 mm w ilości 50-150 rzęs na dolnej. Nie zapominajmy, że podstawowym zadaniem rzęs jest ochrona oczu przed czynnikami środowiska zewnętrznego a nie ozdoba, warto więc poświęcać im czas.

Zmian przejdziemy do metod, które wzmocnią rzęsy warto zatrzymać się także przy tym, co rzęsom SZKODZI:

1.Wodoodporne maskary, używane zbyt często mogą przesuszyć rzęsy.
2.Wymieniajmy maskarę raz na 3 miesiące lub częściej, nie warto jej odświeżać przez dodawanie wody czy innych składników, nie dzielmy się nią ani nie pożyczajmy od nikogo.
3.Demakijaż oczu należy wykonywać bardzo delikatnie, wacik należy mocno zwilżyć płynem micelarnym lub olejem i dociskając powiekę poczekać aż tusz się rozpuści.
4. Unikajmy preparatów do demakijażu z alkoholem, który bardzo wysusza rzęsy i powieki.
5. Zaniedbywanie demakijażu. Niektóre Panie wciąż o tym zapominają, a jest bardzo szkodliwe dla naszej cery i oczu.
6. Zalotka, przedłużanie rzęs czy sztuczne rzęsy mogą podrażniać oczy, powodować ich wypadanie czy przeciążenie.
7. Niewłaściwa dieta. Rzęsy, jak każdy organ naszego ciała potrzebują do wzrostu składników odżywczych, które dostarczamy wraz
z pożywieniem. Warto pamiętać o produktach zawierających białko, żelazo, siarkę i cynk oraz witaminy z grupy B.
8. Na jakość rzęs może mieć wpływ również stres, jeśli mamy go za dużo, nie dziwmy się ich słabej kondycji. Przynajmniej raz w tygodniu wygospodaruj sobie chwile czasu na całkowity relaks, może aromatyczna kąpiel? Odstresowana odczujesz korzyści na każdym polu,
nie tylko w kondycji rzęs.

DOMOWE METODY NA PIĘKNE RZĘSY:

OLIWA Z OLIWEK/OLEJ KOKOSOWY/OLEJ MIGDAŁOWY

Te produkty pochodzenia roślinnego są bardzo zdrowe dla całego naszego organizmu i coraz powszechniej używane w naszych kuchniach. Jednak nie musimy ograniczać się jedynie ich spożywania, świetnie sprawdzą się również jako odżywka do rzęs! Oleje te nie tylko wzmocnią i zagęszczą rzęsy, świetnie wpłyną też na ich wzrost. Produkty oleiste aplikujemy za pomocą szczoteczki po tuszu do rzęs od nasady po końce. Ważne – nie przesadzajmy z ilością, by oleje nie dostały się do oka.

OLEJEK RYCYNOWY

Chyba najbardziej popularna, naturalna odżywka do rzęs to właśnie olej rycynowy. Ponadto ma powszechne zastosowanie, wzmacnia nie tylko rzęsy, ale i paznokcie czy włosy. Olejek rycynowy na rzęsy przynosi wiele korzyści: wzmacnia, zapewnia im naturalną barierę ochronną, pobudza wzrost rzęs, zagęszcza i wydłuża. Stosuj olejek rycynowy podobnie jak oliwę z oliwek i olej kokosowy na noc.

ZIELONA HERBATA

Zielona herbata jest nie tylko dobrym antyoksydantem, w przypadku rzęs zapobiega ich kruszeniu i wypadaniu. Aplikować herbatę możemy również za pomocą szczoteczki, albo bezpośrednio na oczy przykładać np. na waciku.

WAZELINA

Wazelina bardzo dobrze zatrzymuje wodę, można ją więc stosować zarówno na rzęsy jak i okolice oczu. Jest ciężka więc nie spłynie nam
do oka, ma za to działanie wzmacniające, regenerujące i  zagęszczające rzęsy.

BALSAM DO UST

Balsam do ust z naturalnych składników zawiera mix wielu pożytecznych i odżywczych substancji, dlaczego więc nie zastosować
by go do odżywienia rzęs? Jego działanie wpłynie pozytywnie na wzmocnienie oraz przyspieszenie wzrostu. Odrobinę balsamu nanosimy opuszkiem palca na linię rzęs, podobnie jak w przypadku wazeliny i zostawiamy na noc.

TWOJE WŁASNORĘCZNIE ROBIONE SERUM

Skoro każdy z wyżej wymienionych produktów jest skuteczny, naturalny i bezpieczny możemy śmiało wykorzystać je wszystkie. Połączcie jeden z olejów (oliwa z oliwek, migdałowy) z olejem rycynowym, tłuszczem kokosowym i kapsułkami z witaminami A+E a otrzymacie super odżywcze serum. Serum należy przechowywać w chłodnym miejscu i stosować codziennie na noc przez minimum miesiąc.

serum

 

 

Dodaj komentarz