Nieprawidłowa pielęgnacja cery, najczęstsze błędy.

Oprócz tego, że punktem wyjścia do odpowiedniej pielęgnacji jest ustalenie jaki mamy rodzaj cery równie ważne są używane produkty,
a nawet kolejność ich stosowania. W dzisiejszym wpisie prześledzimy najczęstsze błędy jakie zdarza nam się popełniać w codziennej pielęgnacji.

MOCNO PERFUMOWANE PRODUKTY

Lubimy gdy nasze kosmetyki pięknie pachnął, często to właśnie ich zapach decyduje o wyborze, producenci wiedzą o tym doskonale
i prześmigują się coraz to w wymyślniejszych aromatach. I niestety zapominamy o tym, że krem nie ma ładnie pachnieć czy wyglądać, tylko pielęgnować skórę. Oczywiście nie skreślamy teraz wszystkich kosmetyków, które ładnie pachną ale jeśli używamy serum, kremu, toniku, płynu micelarnego i żelu i każdy pachnie zupełnie inaczej, to pomyślmy czego dostarczamy naszej skórze. Zapachy są jednym z najbardziej uczulających i drażniących składników, unikajmy więc w składzie kosmetyków składników o nazwie Parfum lub Fragrance.

ZBYT CZĘSTY PEELING

Niezależnie od typu cery musimy uważać by nie przesadzić ze zbyt częstym peelingiem. Częste i intensywne intensywnie złuszczanie naskórka prowadzi do przesuszenia skóry lub podrażnień. Peeling raz w tygodniu w zupełności wystarczy (nawet jeśli na opakowaniu jest podane by wykonywać je 2-3 razy w tygodniu), a mocniejsze zabiegi raz na 2-3 miesiące.

SPOSÓB TONIZOWANIA

Tonizowanie to bardzo ważny etap w naszej codziennej pielęgnacji twarzy, nie powinnyśmy o nim zapominać. Poza dobraniem odpowiedniego produktu ważny jest także sposób jego aplikacji, tonik powinien być delikatnie wklepywany po dokładnym oczyszczeniu twarzy. Często mylnie traktujemy tonik jak płyn do demakijażu i zbyt mocno pocieramy twarz wacikiem, skóra nie dość że nie będzie dostatecznie oczyszczona to jeszcze może zostać podrażniona. W wypadku bardzo wrażliwej cery można zrezygnować całkiem z wacika
i wklepywać tonik palcami.

NAWILŻANIE CERY

Nawilżanie cery odkładasz na dalszy plan, krem stosujesz okazjonalnie od czasu do czasu, o maseczkach nie wspominając? Nic więc dziwnego, że skóra twarzy pozostawia wiele do życzenia. Musimy pamiętać by kremów używać regularnie, najlepiej dwóch rodzajów – na dzień i na noc, a ponadto pod krem wklepać serum. Mniej więcej dwa razy w tygodniu warto znaleźć czas na nałożenie odżywczej maseczki.

ZBYT CZĘSTA ZMIANA KOSMETYKÓW

Większość kosmetyków potrzebuje od 4 do 6 tygodni działania, aby odczuć pierwsze efekty. Jeśli po tym czasie nie jesteś zadowolona
z efektu, zmień produkt na lepiej dobrany.

PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU

Gdy jesteśmy młode pielęgnacja okolic oczu wydaje się nam całkowicie zbędna, z upływem lat nawyki się utrwalają i nagle zdajemy sobie sprawę, że zaniedbałyśmy tę strefę. Dlatego warto już w młodym wieku dobierać odpowiedni krem pod oczy dopasowany do wieku i potrzeb i przede wszystkim codziennie pamiętać o kompletnym demakijażu.

PIELĘGNACJI BRWI I RZĘS

By nasze rzęsy były gęste, błyszczące i zalotne powinnyśmy poświęcić uwagę również im. Wystarczy regularnie smarować rzęsy i brwi olejkiem rycynowym albo innym produktem do ich pielęgnacji.

NIEPRAWIDŁOWA KOLEJNOŚĆ

To ważne, by kosmetyki, które stosujemy nakładać w ściśle określonej kolejności. Najpierw nakładamy produkty lekkie, na samym końcu cięższe. Na początku stosujemy produkty na bazie wody, później te z zawartością oleju, serum zawsze przed kremami.

text4498-8-5-0

Dodaj komentarz