Harmonogram przygotowań przedślubnych.

Harmonogram przygotowań przedślubnych.

W dniu ślubu każda Panna Młoda jest w centrum uwagi, oczywiste jest więc, że chce wyglądać perfekcyjnie. Jednak by tak było musimy poświęcić sporo czasu i wysiłku na przygotowania, które warto rozpocząć już kilka miesięcy wcześniej. Podpowiemy Wam jakie zabiegi wykonać najlepiej oraz w jakich odstępach czasu, tak by nie zaskoczyła nas żadna przykra niespodzianka.

HHHPARĘ MIESIĘCY PRZED ŚLUBEM

Nasze przygotowania należy rozpocząć już na kilka miesięcy przed ślubem, warto zastosować wtedy dietę oczyszczającą organizm, pić dużo wody (min. 2 litry), ograniczyć spożycie napojów alkoholowych, soli oraz kofeiny . Tak zachowana dieta wyeliminuje nagromadzone toksyny i wolne rodniki, pozwoli wydobyć blask cery i zapobiegnie niemiłym niespodziankom skórnym. W dodatku jeśli utrzymamy ją regularnie nasza sylwetka zyska smuklejszy wygląd, pozbędziemy się nagromadzonej w organizmie wody.

Również wtedy powinnyśmy zacząć regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka zdiagnozuje dokładnie naszą cerę, zaleci zabiegi kosmetyczne i kosmetyki, podpowie jak w domu dbać o twarz, dłonie, stopy i całe ciało.
Jeżeli mamy poważniejsze problemy cery, które są odporne na zabiegi kosmetyczne (np. trądzik) warto skorzystać z pomocy dermatologa.
Musimy pamiętać, by ostatni przedślubny zabieg oczyszczania cery wykonać maksymalnie na około dwa tygodnie przed ślubem, ponieważ nasza skóra różnie reaguje i nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak tym razem zachowa się tym razem. Jeśli nie mamy większych problemów musimy pamiętać przede wszystkim o regularnym nawilżeniu i odżywieniu.

Zadbajmy również o komfort i higienę snu, aby zapobiec workom i siniakom pod oczami. Przeciętnie człowiek potrzebuje 6-8 godzin na dobę. Wszelkie zarwane noce błyskawicznie uwidocznią się na twojej twarzy w postaci obrzęków, zastojów limfy i przekrwionych oczu.

MIESIĄC PRZED ŚLUBEM

Kontynuujemy rozpoczęte wcześniej zabiegi, na około miesiąc przed ślubem możemy ostatecznie zwiększyć ich intensywność by cera oraz stopy i dłonie były idealnie nawilżone.

Również wtedy warto skupić się na nadmiernym owłosieniu.  Należy wypróbować dostępne metody i wybrać odpowiednią dla nas,
np. depilacja laserowa lub tańsza i bardziej tradycyjna – wosk. Na zabieg w salonie warto umówić się dużo wcześniej, tak aby w dniu ślubu nie było przykrej niespodzianki w postaci  podrażnienia skóry. Depilację ostateczną warto wykonać 5-7 dni przed ślubem.

Na ok. dwa tygodnie przed uroczystością gdy będziemy znały już kolory naszych dodatków (kwiaty, biżuteria) można umówić się
na wykonanie próbnego makijażu.

TYDZIEŃ PRZED ŚLUBEM

Na kilka dni przed ślubem (5-7) można udać się do kosmetyczki na regulacje brwi. Warto również wykonać przyciemnienie brwi oraz rzęs henną. Pamiętajmy jednak aby kolor brwi był odpowiednio dobrany do typy urody i koloru włosów, nie może być nie za ciemny.
Rzęsy natomiast mogą być ciemniejsze.

W tygodniu poprzedzającym ślub warto wykonać peeling (osoby o suchej skórze powinny użyć peelingu enzymatycznego), który pomoże pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Po jego użyciu skóra stanie się gładsza i zyska równomierny koloryt. Po peelingu warto nałożyć maseczkę oczyszczającą bądź oczyszczająco-rozpulchniającą. Następnie należy sięgnąć po maseczkę nawilżającą, która przywróci skórze odpowiedni poziom uwodnienia. Ostatnim etapem jest krem dostosowany do rodzaju naszej cery, trzeba go delikatnie wklepać w skórę twarzy, szyi i dekoltu.

DZIEŃ PRZED ŚLUBEM

Jeżeli jest taka możliwość, zrezygnujmy na cały dzień z makijażu, aby skóra miała szansę się dotleniać. Zamiast tego, powinnyśmy pić dużo wody mineralnej i spryskiwać skórę mgiełkami witaminowymi, które mają działanie odżywcze i odświeżają.

Na dzień lub dwa przed ślubem można zrobić ślubny manicure.

Dobrym pomysłem na dzień przedślubny jest profesjonalny relaksujący masaż (np. kalifornijski) który zredukuje poziom stresu, rozluźni mięśnie, delikatnie pobudzi krążenie, a w połączeniu z wonnymi olejkami aromaterapii, ukoi nasze zmysły.

Wieczorem warto skorzystać z domowego Spa, długiej i relaksującej kąpieli z olejkami eterycznymi (lawendy, mięty lub melisy),
które przygotują nas do snu. Po kąpieli na jeszcze wilgotną skórę użyć produkty nawilżające na ciało i twarz.

DZIEŃ ŚLUBU

Rano warto zacząć swój dzień od mocno nawilżającej lub energetyzującej maseczki, a na oczy położyć żelową maskę schłodzoną
w lodówce. Na tak przygotowaną skórę wystarczy już tylko zaaplikować lekki krem nawilżający i krem pod oczy. Musimy pamiętać, aby krem nałożyć przynajmniej godzinę przed zrobieniem makijażu ślubnego. Zdąży się wtedy dobrze wchłonąć w głębokie warstwy skóry.

Ostatnim etapem do ślubu jest już tylko makijaż i fryzura. Podstawową zasadą makijażu ślubnego jest to, aby w bardzo subtelny sposób podkreślić urodę Panny Młodej, a także ukryć wszelkie niedoskonałości cery. Makijaż ślubny powinien być delikatny, świetlisty i trwały. Bardzo istotnym elementem przed rozpoczęciem jego nanoszenia jest przygotowanie cery by makijaż przetrwał całą noc.

 

Dodaj komentarz