Jak dobrać cień do powiek do koloru tęczówki?

Jak dobrać cień do powiek do koloru tęczówki?

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważny jest odpowiedni dobór cienia do powiek by współgrał z naszą tęczówką. Gdy zrobimy to umiejętnie możemy bardzo wiele osiągnąć,  wyeksponować i wydobyć głębię naszych oczu. Jednak musimy też uważać, te źle dobrane mogą spowodować wrażenie przemęczenia,a oko straci na wyrazistości. Obecnie wśród wizażystów obowiązuje zasada lekkich kontrastów, cień nie powinien być zbyt podobny do barwy oka by go nie tłumić.

OCZY NIEBIESKIE

Kolory cieni pasujące do niebieskich (jasnobłękitnych, szarych) oczu to jasny róż, grafit, stonowane odcienie szarości i błękitu, a także kolor srebrny. Niebieski kolor oczu doskonale uwidocznią barwy złote, rdzawe, oranże, a także odcienie brązu i fioletu. Dla Pań bardziej odważnych proponujemy ciemne róże
i kolor czarny, jednak nie w nadmiarze. Przy bardzo jasnych oczach warto używać cieni do powiek o chłodnej tonacji. Należy się także wystrzegać kolorów bardzo jaskrawych oraz obrysowywania oczu ciemną kredką, tworzy to nie naturalny efekt.

niebieskie

OCZY ZIELONE

Do oczu w odcieniach zieleni ładnie współgrać będą barwy takie jak : brąz, granat, morski, oranż czy fiolet a nawet purpura. Cień warto nakładać od środka powieki do zewnętrznego kącika, a następnie rozcierać w kierunku brwi. Warto środek powieki podkreślić złocistym lub błyszczącym cieniem by spojrzenie nabrało blasku.

zielony

OCZY CIEMNOBRĄZOWE/CZARNE

Oczy ciemnobrązowe dają najwięcej możliwości kolorystycznych w makijażu. Taki kolor tęczówki wygląda dobrze niemal z każdym odcieniem cieni, poza tym nie ogranicza też intensywności makijażu. Bardzo dobrze sprawdzą się cienie mocne, bardzo wyraziste, takie jak fiolet, grafit, ciemny róż, lodowaty błękit czy granatowy. Intensywną barwę tęczówki ładnie podkreślą też odcienie bardziej delikatne – pistacjowe, oliwkowe i złote.

brązowe

OCZY JASNO BRĄZOWE/PIWNE

Zasady malowania oczu jasnobrązowych jest podobna jak w przypadku oczu ciemnobrązowych, kolory powinny być jednak nieco mniej nasycone i wyraziste. Piwną barwę podkreślą zatem kolory zieleni, brązu, fioletu czy ciemnej szarości.

piwne

RADY DLA WSZYSTKICH BARW OCZU

Wybierając kolor cieni do powiek, warto pamiętać by nie był on identyczny z naszą tęczówką. Oko wydaje się w ów czas zmęczone, „zgaszone” i traci swój naturalny blask. Powoduje to tzw.  efekt optyczny, określany również jako zaczerwienione oko.
Częstym błędem jest również wybór matowych cieni w kolorze kawy, cappuccino, który mało komu pasuje. Odcienie te zlewają się z tęczówką, a oczy tracą wyrazistość. By nadać oczom wyrazisty blask, dobrze jest używać cieni do powiek w odcieniu dopełniającym lub podkreślającym ich kolor. Co sezon świat mody dyktuje nowe trendy obowiązujące w makijażu. Przy zakupie cieni do powiek warto jednak mieć na uwadze to jakie kolory najlepiej nam pasują.

 

Dodaj komentarz