Jak dopasować kształt brwi do kształtu twarzy ?

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest by nadać naszym brwiom odpowiedni kształt. Jednak zanim rozpoczniemy regulację łuku brwiowego, spróbujmy określić kształt naszej twarzy. Wyróżniamy następujące typu : owalny, okrągły, podłużny, trójkątny, kwadratowy czy sercowaty. Gdy już to ustalimy, możemy zastosować proponowane triki, które dodadzą naszym rysom łagodności lub uwypuklą największe atuty. Bez względu na kształt naszej buzi nie zapominajmy, że w tym sezonie najmodniejsze są naturalne, a nawet bujne brwi. Zbyt cienkie brwi wyglądają groteskowo i nienaturalnie. Z kolei nieuregulowane, gęste brwi powodują, że wyglądamy na zaniedbane i mało kobiece. Dlatego warto zadbać o brwi i nadać im kształt, który podkreśli nasze atuty.

OWALNA TWARZ

W przypadku owalnej twarzy najbardziej pasują brwi przyjmujące kształt półokrągły, łagodnego łuku, który delikatnie zwęża się w kierunku skroni. Brwi powinny biec ukośnie ku górze, a następnie załamywać się nad zewnętrznymi kącikami oczu. Pamiętajmy, by nie były one zbyt okrągłe, by uniknąć spotęgowania efektu okrągłej twarzy.

owalna

 

OKRĄGŁA TWARZ

Jeśli mamy okrągłą twarz, musimy optycznie ją wydłużyć i zwęzić. W tym celu najlepiej nadać brwiom kształt delikatnie trójkątny. Łuk brwiowy możemy wyciągnąć wysoko w górę, a końcówki poprowadzić w dół. Dość ostro zarysowany kształt brwi odwróci uwagę od krągłości naszej buzi. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić – linia brwi powinna układać się łagodnie, unikajmy zbyt kanciastych kształtów.

okraglaPOCIĄGŁA TWARZ

Jeśli chcemy optycznie poszerzyć podłużny kształt twarzy, możemy uregulować brwi w taki sposób, by były prawie proste. Unikajmy zaokrąglonych brwi, ponieważ taki kształt jeszcze bardziej podkreśli pociągłość naszej buzi. Łuk brwiowy powinien być dość szeroki (min. 3mm), a w kierunku skroni lekko opadać ku dołowi. Początek brwi może być nieco oddalony od nasady nosa – w ten sposób optycznie poszerzymy twarz.

POCIAGLATRÓJKĄTNA TWARZ

W przypadku twarzy w kształcie trójkąta z wysokim czołem najlepiej wyregulować łuk brwiowy w taki sposób, by w kierunku skroni lekko unosił się ku górze. Dzięki temu szerokie czoło będzie wydawało się nieco węższe. Brwi powinny być też dość długie i lekko zaokrąglone by złagodzić ostrzejsze rysy twarzy.

trojkatnaKWADRATOWA TWARZ

W przypadku kwadratowej twarzy musimy dążyć do tego, by złagodzić kształt naszej buzi. Najlepiej sprawdzi się szeroki, długi i lekko wygięty łuk brwiowy, który od środka powieki zaczyna się zwężać, przechodząc w niemal prostą linię. Brwi powinny być mocno zarysowane, a w razie potrzeby nawet podkreślone za pomocą kredki.

KWADARTOWATWARZ W KSZTAŁCIE SERCA

Kształt twarzy przypominający serce jest bardzo kobiecy i delikatny, jednak niewłaściwie podkreślony kształtem brwi może wyglądać zbyt nieregularnie. W tym przypadku łuk brwiowy powinien być zaokrąglony, aby odwrócić uwagę od linii włosów, które często mają również sercowaty kształt. Taka linia brwi będzie współgrać z kształtem, jaki przybiera zarys naszej twarzy.

serceNiezależnie jednak od kształtu twarzy brew powinna zaczynać się na linii skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka (1), przechodzić łagodnie w najwyższy punkt (2), powinna się kończyć na linii prowadzonej od krawędzi nozdrza po zewnętrzny kącik oka (3).  Należy pęsetą usunąć włoski, które znalazły się poza wyznaczonym polem.

proporcjeRegulację brwi najlepiej rozpocząć po kąpieli, gdy skóra jest rozpulchniona, a pory rozszerzone. W zmniejszeniu bólu może pomóc zimny okład, np. z kostek lodu. Włoski należy wyrywać w kierunku ich wzrostu, lekko naciągając skórę. Po zabiegu przecieramy skórę wacikiem nasączonym np. wodą utlenioną i smarujemy delikatnym kremem, aby pozbyć się zaczerwienienia wywołanego podrażnieniem skóry.

 

Dodaj komentarz