Jak dopasować makijaż do kształtu oka?

Kolorystykę makijażu podkreślającego naszą urodę determinuje wiele czynników takich jak barwa tęczówki, odcień włosów oraz cery
– to one określają typ urody. Jednak poza aspektem kolorystycznym ważne są także kształt i proporcję twarzy.
Dziś przedstawimy jakie są podstawowe kształty oczu i jak prawidłowo je malować by wyglądać najkorzystniej.

migdal

Panie o oczach w tym kształcie mogą sobie pozwolić na każdy makijaż i eksperymentować z nim do woli. Kształt ten uznawany jestza najbardziej idealny i nie wymaga stosowania szczególnych trików makijażowych. Wystarczy, że podkreślimy zewnętrzne kąciki cieniem ciemniejszym a wewnętrzne jaśniejszym.

maleMakijaż małych oczu powinien je optyczne powiększyć. W związku z tym należy postawić na rozświetlenie całej okolicy oczu. Wskazane jest stosowanie cieni w jasnych kolorach. Można zdecydować się na odcienie lekko perłowe lub satynowe, pokrywamy nimi całą powiekę, kącik wewnętrzny oraz miejsce pod łukiem brwiowym. Ciemne cienie natomiast stosujemy delikatnie, w niewielkiej ilości, jedynie by pokreślić oko. Kreskę warto rysować kredką od wewnętrznego kącika na zewnątrz (im bliżej zewnętrznego kącika, tym kreska powinna być grubsza).
W zewnętrznym kąciku można ją podnieść do góry, by oko wydawało się szeroko otwarte. Kredkę warto rozetrzeć, by linia nie była ostra. Warto także mocno wytuszować rzęsy pogrubiającym i podkreślającym tuszem.

okrągle

Oczy o takim kształcie należy „wyciągać” optycznie w poziomie. Najlepiej zacząć taki makijaż od nałożenia jasnego cienia na wewnętrzną część górnej powieki, kładąc go aż do nasady brwi. Ciemniejszy cień stosujemy w załamaniu oka, rysując delikatną kreskę rozmywającą się ku zewnętrznemu kącikowi. Następnie nanosimy ciemniejszy cień na zewnętrzną część powieki, delikatnie rozcierając go ku górze i na bok. Makijaż wykańczamy kreską zaczynającą się delikatnie za środkiem górnej powieki. Jej koniec powinien być grubszy i lekko podniesiony. Panie o tym kształcie mogą też pozwolić sobie na podkreślenie dolnej linii wodnej oka. Powinny jednak mocno unikać perłowych cieni oraz długich kresek na górnej powiece.

wąskie

Osoby o wąskich, kocich oczach powinny dążyć do delikatnego uwypuklenia, optycznego powiększenia powierzchni powieki. Nakładamy więc jasny cień równomiernie na całą powiekę aż pod łuk brwiowy. Ciemniejszym cieniem malujemy wewnętrzny kącik powieki górnej jak
i dolnej i rozcieramy granice. Na środek powieki i wewnętrzny kącik możemy nanieść odrobinę połyskującego cienia co doda oku przestrzenności. Linię wodną można pomalować jasną, cielistą kredką, unikamy jednak kredek ciemnych. Mocno tuszujmy rzęsy.

opsdające

Makijaż rozpoczynamy od naniesienia jasnego cienia na wewnętrzną część powieki oraz łuk brwiowy, dzięki czemu optycznie wyda się
on znacznie lżejszy. Ciemny cień nakładamy mniej więcej od połowy długości oka  wzdłuż załamania górnej powieki, w taki sposób, by był
on lekko ścięty w zewnętrznym kąciku oka i uniesiony ku górze. Rysujemy kreskę unoszącą się 2/3 długości oka i wyciągamy ją w kierunku skroni. Mocno wytuszujemy rzęsy, warto także użyć zalotki.

wypukle

Oczy wypukłe nie wymagają rozświetlenia, delikatnie możemy rozjaśnić tylko łuk brwiowy. Ciemniejszy cień nakładamy na całą górną powiekę,  nad i pod jej załamaniem. Następnie możemy sobie pozwolić na mocną kreskę eyelinerem oraz pokreślenie ciemnym cieniem powieki dolnej. Do takiego kształtu oka możemy śmiało wykonać odważny makijaż wieczorowy jakim jest smoky eyes.

azja

Oczy głęboko osadzone, tzw. azjatyckie makijaż powinien wydobyć na pierwszy plan, możemy tego dokonać za pomocą jasnych, świetlistych cieni. Najjaśniejszy odcień nanosimy na środek oka, a także powiekę dolną i miejsce pod samym łukiem brwiowym. Unikamy ciemnych cieni, mocnej, ciemnej kredki czy eyelinera. Na koniec mocno tuszujemy rzęsy wydłużającym i pogrubiającym tuszem.

 

 

 

Dodaj komentarz