Sposoby na odświeżenie makijażu w ciągu dnia

Każda malująca się kobieta chce, aby jej makijaż wyglądał idealnie i świeżo przez cały dzień. Niestety nawet najlepiej wykonany make-up często wymaga poprawek w ciągu dnia.

Jeśli chcemy zapewnić sobie trwałość makijażu musimy pamiętać o jego starannym przygotowaniu i wykonaniu jak również o tym, by zawsze mieć ze sobą chusteczki higieniczne, patyczki kosmetyczne, waciki oraz niektóre kosmetyki, których użyłyśmy do jego wykonania.

Sprawdźcie razem z nami, jak łatwo możemy odświeżyć swój wygląd – oto kilka sposobów!

1. BŁYSZCZĄCA SIĘ CERA

Każda cera w ciągu dnia wydziela serum, oczywiście cery tłuste i problematyczne tłuszczą
się dużo szybciej niż suche, niemniej jednak każdą z nich warto po kilku godzinach odświeżyć. Jak? Wystarczy użyć bibułki matującej lub, jeśli takowej nie posiadacie, zwykłej chusteczki higienicznej lub ręcznika papierowego. Nadmiar sebum najlepiej ściągać ruchem stemplującym, lekko przyciskając chusteczkę, bibułkę lub papier do skóry. Pamiętajmy jednak, by nie trzeć skóry, pod wpływem tłuszczu
i temperatury produkt rozpuszcza i bardzo łatwo go usunąć. Po takiej korekcie  warto ponownie użyć odrobiny pudru sypkiego by zagruntować makijaż.
Do szybkich poprawek można także zaopatrzyć się w podkład w kompakcie – jest lekki, rewelacyjnie kryje zaczerwienienia i nie daje efektu maski.

PEDZEL

2. ZROLOWANY KOREKTOR POD OCZAMI

Bardzo często, nawet najlepszy produkt potrafi zebrać się w drobnych zmarszczkach pod oczami, potęguje to wrażenie zmęczenia
i postarza. Nadmiar produktu możemy zebrać patyczkiem kosmetycznym lub wacikiem, następnie opuszkiem palca rozetrzeć i delikatnie wyrównać korektor. Warto, podobnie jak w przypadku błyszczącej cery przyprószyć te okolice odrobiną sypkiego pudru by zapobiec ponownemu rolowaniu.

3. NIEESTETYCZNE KĄCIKI OCZU

Nie ważne czy używamy tylko tuszu do rzęs, eyelinera czy kredki – bardzo często odrobina produktu zbiera się w kącikach oczu.
To nieuniknione ponieważ oko w ten sposób nawilża się i pozbywa zanieczyszczeń. By usunąć nagromadzony w kąciku produkt wystarczy ponownie sięgnąć po patyczek kosmetyczny i delikatnie nim obracając usunąć brud.

4. KRESKI

Bardzo wiele z nas maluje kreski na powiekach, jednak niezależnie od ich rodzaju i sposobu wykonania mogą sprawiać nam problemy, kruszyć się, rozmazywać, odbijać.  W każdym z tych przypadków możemy sobie pomóc używając patyczka zanurzonego z odrobinie płynu do demakijażu lub podkładu, wyrównać
i skorygować powstałe plamy lub skruszenia a następnie ponownie uzupełnić niedobór kosmetyku.

kreski

 

5. ZROLOWANE CIENIE

Podobnie jak w przypadku korektorów, w załamaniach powiek mogą rolować się także cienie. I podobnie jak w poprzednich przypadkach możemy poratować się patyczkiem kosmetycznym, nadmiar cienia zbieramy i rozcieramy to miejsce by nie powstały prześwity.

6. NIETRWAŁA POMADKA

Rzecz jasna najprostszym sposobem na poprawienie makijażu ust jest oczyszczenie i odtłuszczenie ust, następnie ponowne nałożenie szminki. Jeśli jednak zapomniałyśmy jej ze sobą zabrać spróbujmy pozostałą resztkę pomadki mocniej rozetrzeć, dzięki czemu uzyskamy delikatniejszy efekt, ale usta nadal będą podkreślone kolorem. Gdy efekt nas nie zadowoli lepiej zetrzeć produkt całkowicie a na usta nanieść balsam pielęgnacyjny. Warto jednak zabezpieczyć się już podczas malowania ust i odcisnąć je na pojedynczej warstwie chusteczki higienicznej a następnie przyprószyć przez chusteczkę pudrem sypkim, zabieg ten znacznie przedłuży trwałość.

NIETRWALA POMADKA

7. ODŚWIEŻAJĄCA MGIEŁKA

Na koniec poprawek polecamy zastosować nawilżającą mgiełkę w sprayu (woda termalna, kwiatowa), która nie dość, że ponownie scali makijaż i będzie on wyglądał naturalniej, to jeszcze odrobinę zwiększy jego trwałość. Dodatkowo, jeśli chcemy by makijaż wyglądał maksymalnie świeżo i promiennie, warto użyć odrobiny rozświetlacza.

odświeżanie

 

Dodaj komentarz